Konkurs Chórów - XXXI Tyskie Wieczory Koledowe
 
Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, Miejskie Centrum Kultury w Tychach powraca z prestiżowym ogólnopolskim konkursem chórów podczas Tyskich Wieczorów Kolędowych, które odbędą się w Tychach w dniach 9-15 stycznia 2022 roku!
W związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną, obserwując działania chórów mimo trudności spowodowanych pandemią, a także wychodząc naprzeciw wyzwaniom logistycznym, jakim dla części z chórów było dotarcie na przesłuchania do Tychów, w tym roku nieco zmodyfikowaliśmy formułę naszego konkursu.
 
Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany ucieszą Państwa, co przełoży się na równie duży - a nawet jeszcze większy - entuzjazm w stosunku do konkursu, dzięki czemu w styczniu spotkamy się w imponującym gronie.
 
Ważne terminy:
10 grudnia 2021 - termin przesyłania zgłoszeń do pierwszego etapu konkursu (on-line)
do 20 grudnia 2021 r. - ogłoszenie wyników pierwszego etapu
15 stycznia 2022 - drugi etap konkursu: przesłuchania na żywo w Tychach (g. 9.00) i Koncert laureatów (g. 15.30).
 
Pula nagród wynosi 12.000 złotych, a prócz nich występ w Koncercie Laureatów podczas finału Festiwalu. Wybrany chór zostanie także wyróżniony możliwością zagrania koncertu podczas kolejnej edycji Tyskich Wieczorów Kolędowych.

W Jury zasiądą:
ks. prof. dr hab. Antonii Reginek (muzykolog, prezes Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych); Tadeusz Piszek (śpiewak, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach); prof. zw. Jan Ballarin (śpiewak, pracownik naukowo dydaktyczny Akademii Muzycznej w Katowicach); Tomasz Giedwiłło (kierownik artystyczny oraz dyrygent Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, prowadzący chóry w Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach), dr Dominika Kawiorska (dyrygent w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu, teoretyk muzyki, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach) i dr Henryk Jan Botor (kompozytor, organista, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie, dyrektor artystyczny Tyskich Wieczorów Kolędowych).

Szczegóły, regulamin, karta zgłoszenia i opracowania kolęd obowiązkowych (uwaga! zgłoszenia do 10 grudnia!) w załączeniu: