600x850 ok

Projekt jest w pewnym sensie kontynuacją wydarzenia pod tytułem The Age of Sing, które zostało zorganizowane w 2019 roku w Legnicy, ale czerpie też idei z koncertów organizowanych w tym mieście w latach 2008-2010 pod różnymi nazwami marketingowymi. Oryginalny projekt jest autorstwa Grzegorza Szczepaniaka a robocza nazwa wszystkich tych wydarzeń najkrócej je charakteryzuje i brzmi: „Chóry z gwiazdami”. Pomysł sprowadzał się do spotkania gwiazd muzyki rozrywkowej z chórami. Soliści śpiewali przeboje znane z list przebojów, ale zaaranżowane na czterogłosowy chór i wyłącznie z udziałem chórzystów.

 

 

biletyna 600 850 infografika lekkie

W projekcie brali udział tacy artyści, jak: Ewa Bem, Maciej Maleńczuk, Stanisław Sojka, Małgorzata Ostrowska, Paweł Kukiz, Kayah, Justyna Steczkowska, Renata Przemyk, Piotr Cugowski, Kamil Bednarek, Bobby McFerrin, Katie Melua i inni. Do tego zestawu znakomitości estrady zapraszane były wyjątkowe chóry (m.in. ProForma, Rondo, 6x6, Zielinski Singers) a wreszcie znakomitości świata muzyki, którzy aranżowali utwory z pochodzącym z Olsztyna Marcinem Wawrukiem na czele.

Trudno opisać emocje, które towarzyszą temu absolutnie wyjątkowemu wydarzeniu artystycznemu. Tak po stronie publiczności, jak i śpiewaków. Trudno też opisać efekt zderzenia tych, zdawać by się mogło, tak odległych światów muzycznych. To po prostu trzeba usłyszeć i trzeba zobaczyć. Wydarzenie jest jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne, zaskakujące. Nie trzeba kochać chórów, by zapamiętać ten koncert do końca życia. Nie trzeba być fanem muzyki rozrywkowej, by z niego czerpać pełnymi garściami. Ten koncert to wydarzenie w pełni eklektyczne, w którym każdy element jest wartością wyjątkową a w zderzeniu z pozostałymi nabiera znaczeń i wartości. To wydarzenie artystyczne na najwyższym poziomie a zarazem doskonała rozrywka.

 

oferta KONCERTOWA2

 

b2c9d43209a68bafb63e6acb1215e4b7