HEJNAŁ
Z Włoch wrócił „Hejnał”, najstarszy chór szczeciński, prowadzony przez Bognę Thomas-Miklas. Zespół uczestniczył w największym we Włoszech i jednym z większych w Europie festiwalu -  Alta Pusteria Inernational Choir Festival odbywającym się w różnych miejscowościach, w urzekającej scenerii Doliny Pusteria w sercu Dolomitów.

W tegorocznej  20. edycji wzięło udział 95 chórów z 19 krajów. Festiwal trwał od 21 - 25 czerwca, a koncerty miały miejsce w salach koncertowych, kościołach, góralskich chatach i na wolnym powietrzu, m.in. na szczycie Plan de Corones wznoszącym się na wysokość  2275 m nad poziomem morza.
„Hejnał” był na festiwalu jedynym chórem z Polski,  zapowiadanym jako chór „ z kraju Fryderyka Chopina, Marii Skłodowskiej-Curie i Adama Małysza.” Prezentował utwory stylistycznie różnorodne, głównie kompozytorów polskich, a cappella oraz z akompaniamentem  Natalii Kałuckiej. Jeden z występów „Hejnału” miał miejsce w Centrum Kultury na terenie Austrii.
 W mieście San Candido uczestniczył w  paradzie chórów  z flagami krajów i miast , reprezentowanych na festiwalu. Na ogromnym placu w sercu miasta wszystkie zespoły zaśpiewały   "Va Pensiero" Giuseppe Verdiego  i "Signore delle Cime" Giuseppe de Marzi.
Była to 71. zagraniczna podróż chóru „Hejnał” pełna przeżyć i pozytywnych wrażeń.

Zapraszamy na naszą stronę internetową:
www.chor-hejnal.szczecin.pl

ne1