Bezpłatne warsztaty dla instrumentów dętych w Warszawie 28-29 września!!! Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów. Obowiązuje bezpłatna rejestracja w formularzu na Facebooku. Szczegóły w opisie wydarzenia. Do zobaczenia!
Ambasada Muzyki Tradycyjnej i Otwarty Uniwersytet Jazdów zapraszają na bezpłatne dwudniowe warsztaty tradycyjnej muzyki orkiestrowej z Roztocza zwieńczone orkiestrowym przemarszem alejkami Jazdowa.

Jeśli grasz na instrumencie dętym w stopniu średnio-zaawansowanym i potrafisz czytać nuty lub jesteś sprawnym „słuchowcem” — masz niepowtarzalną okazję poznać tradycyjny repertuar roztoczańskich orkiestr dętych!
Podczas warsztatów uczestnicy poznają tradycyjne podróżniaki, polki, oberki, walce, ale i przedwojenne tanga, fokstroty czy marsze. Pochylimy się także nad stylem i specyfiką grania do tańca a wszystko to pod okiem jednej z ostatnich tradycyjnych orkiestr dętych.
Zajęcia będą prowadzone najpierw w podsekcjach: instrumenty dęte drewniane, trąbki/kornety oraz „ciężka blacha”, a następnie już wspólnie, by „zgrać” i zagrać przyswojone utwory — również do tańca!
Wydarzenie zakończymy w niedzielę orkiestrowym przemarszem alejkami Jazdowa.
Warsztaty przeznaczone są dla osób grających na takich instrumentach jak: flety (poprzeczny/piccolo), klarnety, saksofony, trąbki, kornety, sakshorny, puzony, waltornie oraz tuby.