Łódzki Festiwal Chóralny – Cantio Lodziensis
Festiwal organizowany jest corocznie w Łodzi od 1998 r, a jego organizatorami są: Polski Związek Chórów i Orkiestr, Łódzki Dom Kultury, Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest to jedna z największych krajowych konkursowych imprez chóralnych od lat ciesząca się dużym prestiżem.
 
logo

 

Przez wszystkie lata jego organizacji wystąpiło w konkursie ponad 540 chórów i zespołów wokalnych. W ramach promocji festiwalu organizowane są w Łodzi i regionie koncerty z udziałem chórów krajowych i zagranicznych. Atrakcyjność festiwalu wynika z różnorodności występujących chórów, biorąc pod uwagę wiek wykonawców, stylistykę, prezentowany repertuar oraz poziom artystyczny. Występujące chóry prezentują również utwory współczesnych łódzkich kompozytorów. Staramy się, aby Cantio Lodziensis był świętem chóralistyki dla melomanów, chórów oraz ich dyrygentów mogących zaprezentować swoje osiągnięcia artystyczne.

XXII Łódzki Festiwal Chóralny odbędzie się w dniach 16 – 17 listopada 2019r.
Informacje i kontakt – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
Serdecznie zapraszamy
Przemysław Hachorkiewicz
Przewodniczący Rady Artystycznej
Łódzkiego Festiwalu Chóralnego – Cantio Lodziensis