ECHO_logo_turchese_rett.jpg 

Współpraca z Ensemble Musicale Echo w europejskim programie...

Szanowni Dyrygenci, Prezesi Chórów,

w ramach możliwości uczestnictwa w europejskim programie: https://livemx.eu/open-calls-for-projects/ , chór Ensemble Musicale Echohttps://www.italiacori.it/ensemble-corale-echo-desio#choir-curriculum , działający w mieście DESIO na przedmieściach MEDIOLANU poszukuje w Polsce chóru partnerskiego, podobnego w składzie i repertuarze do ww. chóru, w celu przedstawienia wspólnego projektu.
Chór Ensemble Musicale Echo proponuje współpracę, tak na czas projektu jak i później.
Kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

XIX Ogólnopolski Festiwal z Konkursem Kompozytorskim im. Feliksa Nowowiejskiego
,,O Warmio moja miła" Olsztyn' 24

XIX Ogólnopolski Festiwal z Konkursem Kompozytorskim im. Feliksa Nowowiejskiego ,,O Warmio moja miła" Olsztyn' 24 rozpoczyna się koncertem 2 czerwca o godz. 20.00 w Katedrze św. Jakuba w Olsztynie.

Każda edycja festiwalu ma na celu zachowanie dziedzictwa działalności Feliksa Nowowiejskiego jako kompozytora hymnu i hejnału Olsztyna, jako organisty, jako muzyka orkiestrze dętej, jako chórmistrza współpracującego z chórami.

Dla uczczenia kolejnej rocznicy prawykonania Hymnu Warmińskiego pod dyrekcją Feliksa Nowowiejskiego 2 czerwca w roku 1920, odbywają się w Olsztynie koncerty, 2 konkursy skierowane do kompozytorów i zespołów wokalno-instrumentalnych, koncerty i nagrania laureatów.

 
Konkurs Kompozytorski imienia Feliksa Nowowiejskiego został rozstrzygnięty. Gratulujemy Laureatom!
Dyplom Laureata I miejsca i Nagrodę 3000 zł z funduszu MKiDZN za kompozycję "Charon" na mieszany chór ośmiogłosowy otrzymał Szymon Wieczorek z Gdańska .
Dyplom Laureata II miejsca i Nagrodę 1000 zł z funduszu MKiDZN za kompozycję "Regina Caeli Królowo nieba wesel się" na chór mieszany otrzymał Filip Cieszyński z Gdańska.
Wykonawców /chóry/ zapraszamy do wykonań nagrodzonych utworów opublikowanych na stronie www.pzchiowm.pl w zakładce partytury.
Zgłoszenia przyjmujemy do końca czerwca 2024 r.
Na wykonawców czeka Nagroda 3000 zł z funduszu MKiDZN za wykonanie utworu w KK 2024. Będzie wypłacona zespołowi po przedstawieniu wymaganej dokumentacji /koncert w Olsztynie lub nagranie i publikacja youtube/ do końca listopada.
 

 

o_warmio.jpg

 
 
 

Międzynarodowe Warsztaty Big Bandowe

Szanowni Dyrygenci, 

zwracamy się z uprzejmą prośbą dotyczącą przekazania informacji

w sprawie Międzynarodowych Warsztatów Big Bandowych oraz zamieszczenia lub przesłania materiałów wśród państwa muzyków, kolegów nauczycieli, uczniów, oraz społeczności lokalnej.

Zapraszamy wszystkich grających w zespołach muzycznych, orkiestrach oraz big-bandach, bez względu na wiek.

Międzynarodowe Warsztaty Big Bandowe odbędą się w terminie 19-24 sierpnia 2024 r., w Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Jastrzębiu

Zdroju.

 

BBSulotkaworkshop2.jpg


DOŁĄCZ DO CHÓRU FILHARMONII CZĘSTOCHOWSKIEJ COLLEGIUM CANTORUMChór nabor

 
 

 

43 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI CERKIEWNEJ 2024 w BIAŁYMSTOKU
43 TH INTERNATIONAL FESTIVAL OF ORTHODOX CHURCH MUSIC
29.05-2.06.2024 r

 

Festiwal pamięci Romualda Twardowskiego.

 
 Plakat_Koncert_2024.pngPlakat_Warszawa_B2_2024.pngPlakat_Program_B2_2024.png
 

LICZMY SIĘ

 

Szanowni Państwo,

zespół pod kierownictwem prof. Doroty Ilczuk, na zlecenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizuje badanie Policzone i Policzeni 2024! Szacowanie liczebności artystów i twórców w Polsce. Wyniki prac posłużą jako podstawa do opracowania Ustawy o Zawodzie Artysty oraz w szerszej perspektywie systemu wsparcia artystów w wymiarze społecznym i socjalno-ekonomicznym. Jest to już druga edycja tego badania. Dzięki udziałowi organizacji, którą Państwo reprezentujecie, w 2018 roku, zespołowi badaczy z Centrum Badań nad Gospodarką Kreatywną Uniwersytetu SWPS udało się oszacować wielkość środowiska artystycznego w Polsce. Teraz, by ustawa mogła zostać wprowadzona w życie, niezbędna jest aktualizacja wyników. Dlatego ponownie zwracamy się do Państwa z prośbą o udzielenie informacji o wielkości Państwa organizacji. Informacja o liczbie członkiń i członków będzie nieocenionym wsparciem w oszacowaniu liczebności środowiska artystycznego w Polsce. 
 
Możecie Państwo wypełnić ją samodzielnie klikając w link: https://artysta.webankieta.pl/

 

Jednocześnie serdecznie zapraszamy Artystki i Artystów związanych z Państwa organizacją do podzielenia się swoimi doświadczeniami. Można to zrobić wypełniając ankietę:  https://liczymysie.webankieta.pl/?external_key=8

 
Więcej informacji dotyczących ustawy o artyście zawodowym możecie Państwo znaleźć pod adresem: https://artystazawodowy.pl lub https://www.gov.pl/web/kultura/ustawa-o-artystach-zawodowych
 
 
Ankieta jest w pełni anonimowa, a odpowiedzi prezentowane będą w postaci zbiorczych zestawień.  Zwracamy się do wszystkich artystów, twórców i wykonawców, z prośbą o udział w badaniu.

 

INFORMACJA

 
Policzone i Policzeni 2024

 
 
 

XII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej w Sławie

 
W imieniu organizatorów zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w Lubuskim Święcie Pieśni - XII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie.  Festiwal odbędzie się 22 września 2024 roku (niedziela)  w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie. 21 września 2024 roku (sobota) zapraszamy na warsztaty wokalne w auli szkoły podstawowej w Sławie. Szczegóły ujęto w Regulaminie.
 
 
 
banerWWW.png
 
 
pogrzeb
Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr składa Rodzinie i bliskim śp. Józefa Wierzgonia
- byłego członka PZChiO, dyrygenta, pedagoga i animatora życia muzycznego Zaolzia - wyrazy szczerego żalu i współczucia.
  

II Międzydiecezjalny Konkurs Muzyki Chóralnej VOX DOMINI Barnimie

22 czerwca 2024 r.

 

ORGANIZATOR:
Proboszcz parafii rzymsko-katolickiej pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Barnimiu oraz Burmistrz Drawna

 
 
 

NCh24 Baner-2.png

 

Międzynarodowy Festiwal NOC CHÓRÓW

 
25 maja w Rudzie Śląskiej już po raz piąty odbędzie się Międzynarodowy Festiwal NOC CHÓRÓW, którego organizatorami są Stowarzyszenie Artifices Artificibus, Śląski Związek Chórów i Orkiestr oraz Fundacja Chórtownia. 
 
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 marca.
 
W załączniku przesyłamy Regulamin oraz krótką informację nt. nietypowej formuły Festiwalu. Poniżej znajduje się również link do Formularza zgłoszeniowego:
 
 
Z wyrazami szacunku i wdzięczności
Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu V Noc Chórów w Rudzie Śląskiej
 
dr Krzysztof Dudzik - Dyrektor Artystyczny
Kamil Gojowy - Dyrektor Organizacyjny

 
 
 
 
smierc
 

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Romualda Twardowskiego (ur. 17.06.1930. w Wilnie – zm. 13.01.2024.
w Warszawie) 
- jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, laureata wielu konkursów kompozytorskich, licznych nagród
i wyróżnień, wieloletniego pedagoga Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Kompozytor zasiadał w jury wielu konkursów muzycznych, w tym Varsovia Cantat i Cracovia Cantans. Był inicjatorem prestiżowego
międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka" i stałym przewodniczącym jego jury (od 1983 roku). W 2012 roku
Romuald Twardowski stał się patronem Państwowej Szkoły Muzycznej w Puławach.

Twórczość Romualda Twardowskiego, jakkolwiek nowoczesna, jest zarazem  komunikatywna, pełna wewnętrznego dramatyzmu
i posiada rys indywidualny. Stanowi ona  oryginalne zjawisko w powojennej muzyce polskiej.

Nie uleganie zbytniej modzie, awangardzie, lecz tworzenie muzyki w duchu umiarkowanie nowoczesnym, strawnej dla uszu słuchacza
– to myśl przewodnia kompozytora.

Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy szczerego żalu i współczucia.

 
 

Szanowny Panie Prezesie i Członkowie Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr!
Dziękuję serdecznie za pamięć o moim mężu Romualdzie Twardowskim, za wyrazy współczucia i piękny wieniec.
Mam nadzieję, że Jego muzyka chóralna nadal będzie rozbrzmiewać i dostarczać słuchaczom pięknych wrażeń.


Z poważaniem
Alicja Twardowska